Zęby a ból

Stomatologia jest jedną z najbardziej fascynujących dziedzin medycyny. Nic nie budzi tylu skrajnych emocji u pacjentów, jak perspektywa odwiedzenia stomatologa. Chociaż współcześnie żyjemy w czasach, w których strach przed borowaniem jest lekko przesadzony, to na ten stan rzeczy składa się jeden z najczęściej popełnianych przez ludzi błędów – chodzi o zwłokę.
Nawet najlepszy dentysta Wrocław nic nie poradzi, jeżeli pacjent zgłosi się do niego z bolącym już zębem. Pół biedy jeżeli problem będzie występował jedynie przy nadgryzaniu, gorzej jeżeli wizyta została „wymuszona” nieznośnym bólem ciągłym, niepozwalającym na spokojny sen, na spokojne zajmowanie się codziennymi obowiązkami. Jest to swoiste błędne koło. Osoby, które obawiają się wizyty u stomatologa, odwlekają takie odwiedziny, dając tym samy próchnicy czas na swobodne postępowanie i atakowani coraz głębszych partii naszej szczęki. Skutki tego są opłakane, ponieważ poza dotkliwym bólem, najprawdopodobniej czeka takiego pacjenta długie i skomplikowane leczenie kanałowe zęba.

Ceny za taką usługę są nieporównywalnie wyższe od klasycznej wizyty z małym borowaniem. Niestety, im więcej czasu będziemy marnować na zastanawianie się, tym większe będzie prawdopodobieństwo nieprzyjemnego leczenia. Dentysta Wrocław oczywiście będzie w stanie doprowadzić nasze zęby do stanu zwyczajnej używalności, pytanie jednak jest takie czy warto ryzykować drogie leczenie, tylko dlatego, że boimy się leczniczego wiertła? Są to rzeczy niewspółmierne, a tak często pacjenci wybierają tą zgubną dla siebie drogę. Nic nie daje takiej satysfakcji jak zdrowe, w pełni funkcjonalne zęby. Jeżeli nie będziemy dbać o ten wymiar naszego zdrowia, to nic dziwnego, że historia za każdym razem będzie wyglądać dokładnie tak samo. Marząc o bezbolesnej wizycie u dentysty we Wrocławiu, nie robimy nic, aby rzeczywiście mogło się takie marzenie ziścić. A jaka jest na to recepta?
Najważniejsze jest to, aby regularnie udawać się na kontrole okresowe. Raz na 4 miesiące, nawet raz na pół roku. Przekonamy się wtedy, że stomatolog nie musi oznaczać cierpienia, a wszelkie nieprzyjemności, które mamy w pamięci, okażą się już nieaktualne. Bez takiego podejścia do sprawy nie mamy co myśleć o polubieniu naszego stomatologa. Zawsze jednak pamiętajmy, że to nie on, ale my sami sobie fundujemy cierpienia na dentystycznym fotelu. A rzeczywistość może być inna, musimy tylko stać się mądrzy i bardziej odważni.

Polecany dentysta Wrocław: http://www.uni-dental.com.pl/ – zapraszamy !

Dodaj komentarz