Skuteczne ocieplanie całego domu

W dzisiejszych czasach technologia jest tak bardzo rozwinięta, że nowo powstające domy są niezwykle energooszczędne i praktyczne. Ich właściciele nie muszą obawiać się zbyt wysokich opłat za prąd, bowiem te są zminimalizowane dzięki solidnie ocieplonym ścianom, oknom oraz dachom. Niestety, osoby mieszkające w budynkach liczących kilka dekad, nadal musza borykać się z uciekającym, ciepłym powietrzem w trakcie zimy, a to nie jest obojętne dla naszego portfela. Na szczęście i na to są sprawdzone sposoby.

Uszczelnianie ścian
Dawniej budynki konstruowano na bazie cegieł i pustaków, łączonych razem spoiwem betonowym. Po wielu latach, ten materiał ulega kruszeniu, przez co ściany zaczynają być nieszczelne i ucieka przez nie sporo ciepłego powietrza. Latem nie stanowi to problemu, jednak zimą, kiedy musimy opłacać ogrzewanie, sytuacja generuje ogromne koszty. Na szczęście obecnie możliwe jest ocieplanie pianką pur, nie tylko ścian, ale i dachów. Ten nowoczesny materiał idealnie uszczelni nasze ściany na całej ich powierzchni, pozwalając nam zaoszczędzić nawet 70 % kosztów rocznego ogrzewania. Oczywiście, takie uszczelnienie ścian wymaga od nas inwestycji, jednak pamiętajmy, że w ciągu kilku, najbliższych zim całkowity koszt remontu zwróci nam się z nawiązką. Pianka pur skonstruowana jest z użyciem najnowszych technologii, dzięki czemu jest szalenie skuteczna i zupełnie niegroźna dla ścian. Przytwierdzona do powierzchni szczelnie przykrywa wszelkie dziury, jednak nie wywołuje „pocenia się ścian” pozwala im oddychać. Dlatego nie musimy obawiać się, że w rogach pokoju pojawi nam się pleśń lub grzyb, pianka szczególnie przed tym broni.

A co z oknami?
Oczywiście, ocieplanie pianką pur nie będzie miało większego sensu, jeśli nasze okna będą nieszczelne. Jeszcze dwie dekady temu powszechnie w budownictwie stosowane były okna drewniane, dwuskrzydłowe, przez które uciekało mnóstwo powietrza. Szczególnie zauważalne to jest w trakcie wietrznej pogody – okna drewniane, mimo iż zamknięte, nadal wpuszczają mnóstwo powietrza z zewnątrz. Na szczęście już od wielu lat alternatywa dla drewnianych okien, jest dostępna w bardzo przystępnej cenie. Okna PCV obecnie są standardem w budownictwie, dostępne są w wielu wariantach, każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Zamknięte są szalenie szczelne, dlatego warto pamiętać o regularnym wietrzeniu pokojów, również w trakcie zimy. Obecnie można zakupić również szczelne i nowoczesne okna drewniane, które wykonane są podobną techniką co PCV, jednak są bardziej estetyczne. Niestety, przekłada się to na ich cenę.

Przeczytaj również: http://www.kpk.net.pl/2017/05/30/w-jaki-sposob-mozna-ocieplic-poddasze/