Samochody BMW Seria 3

Samochody osobowe Bmw serii 3 są to pojazdy klasy średniej. Reprezentują one autosegment D. Z pewnością, BMW seria 3, charakteryzuje się dużym komfortem oraz wygodą i przestronnością. Samochody osobowe z tej serii są pojemnymi autami z dużą ilością miejsca w środku. Z całą pewnością, sprawdzą się one wspaniale na dłuższych dystansach trasy.

Z powodzeniem mogą posłużyć one również w podróżach z rodziną. Produkowane są one na terenie Niemczech, a konkretnie w miejscowości Monachium. Pierwszy raz seria ta, ukazała się na rynku w roku 1975. Modele produkowane są aż do dnia dzisiejszego. Można wyróżnić następujące modele reprezentujące serię 3 koncernu BMW, a mianowicie: E21, E30, E36, E46, E90 i F30. Modele dostępne są w różnych wersjach nadwoziowych. Spotykane są jako dwudrzwiowy kabriolet, dwudrzwiowe coupe, trzydrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy hatchback, dwudrzwiowy sedan, czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Poprzednikiem tej serii jest BMW E114. Seria BMW E114 była dostępna na rynku wyłącznie przez 5 lat, w okresie 1962-1967.

Konkurencją tych modeli, są na przykład takie auta, jak:

 • Mercedes-Benz klasy C,
 • Audi A4,
 • Lexus IS,
 • Honda Accord,
 • Mazda 6,
 • Volkswagen Passat,
 • Opel Vectra,
 • Mazda 626,
 • Ford Mondeo.

Najnowszym modelem z tej serii jest auto BMW F30. Jest to już szósta generacja wyżej wymienionej serii. Produkowana jest ona przez koncern BMW dokładnie od 28 października 2011 roku. W 2016 roku BMW serii 3 było najchętniej wybieranym nowym modelem BMW w Polsce i trzecim najpopularniejszym nowym samochodem klasy premium na naszym rynku. Modele z tej serii są klasą samą w sobie. Pojazd, jakim jest BMW F30, posiada specyficzną i oryginalną stylistykę. Model posiada w wyposażeniu między innymi: wyświetlacz tak zwany head-up, system kamer wspomagający parkowanie, układ kontroli pasa ruchu oraz martwego pola, asystenta hamowania, aktywny tempomat. Wszystkie te opcje ułatwiają jazdę każdemu kierowcy. 

Warty uwagi jest fakt, iż model w połowie 2015 roku przeszedł delikatny face-lifting. Zmieniono wówczas między innymi reflektory oraz zderzaki. Zmieniono również osłonę chłodnicy, w której ukrywany jest radar opcjonalnego adaptacyjnego tempomatu. W niedużym stopniu zmieniono także wykonane w technologii LED, tylne światła. Nieznacznie zmieniono również wnętrze, w którym pojawiły się specjalne, chromowane wstawki oraz nowa konsola środkowa z uchwytami na napoje. W owym czasie, zmodernizowano również ofertę silnikową, tak by wszystkie jednostki spełniały normę Euro 6. Model wyposażony jest w 6-biegową manualną skrzynię biegów oraz 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Masa własna modelu oscyluje pomiędzy następującymi wartościami: 1490-1585 kg. Model w wersji sedan zaprojektowany został przez Christophera Weil’a. Z kolei samochód w wersji kombi został zaprojektowany przez Page Beermann’a. W obu wariantach, samochód robi ogromne wrażenie. Ten konkretny model stanowi konkurencję dla takich samochodów osobowych jak:

 • Alfa Romeo Giulia,
 • volvo S60,
 • Mercedes-Benz W204,
 • Saab 9-3.

Więcej wiedzy odnoszących się do aut BMW i MINI znajdziesz na stronie:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-x6/

https://janki.bmw-bawariamotors.pl/serwis-blacharsko-lakierniczy

https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-clubman/