Leasing ciągników siodłowych

Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej niezbędne jest zaplecze finansowe, które w większości przypadków będzie musiało być naprawdę duże. Szczególnie, kiedy działalność polegać na ciągłym kontakcie z wartościowymi rzeczami. Takimi rzeczami właśnie są samochody, a wszelkiego rodzaju urządzenia potrzebne do ich obsługi wcale nie są tanie. Tak samo sprawa wygląda z samochodami wielkogabarytowymi. Jeżeli ktoś chce zajmować się transportem, musi zdawać sobie sprawę, że musi być to poprzedzone naprawdę ogromną inwestycją. Osoby, które chcą założyć firmę opierającą się na ciągnikach siodłowych muszą więc pomyśleć o źródle finansowania.

Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na zakup ciągników siodłowych, nie jest to jednak zamknięciem możliwości otworzenia biznesu. Istnieje bowiem możliwość leasingu. Leasing ciągników siodłowych jest dobrym pomysłem, jeżeli ktoś wie, że będzie w stanie spłacać raty. Jeżeli dodatkowym dochodem mają być środki generowane z własnej działalności polegającej właśnie na wykorzystywaniu ciągników, to tym lepiej. Wiadomo też, że żaden przedsiębiorca zajmujący się leasingiem raczej nie będzie skory zakupić samochodu dla kogoś, kto nie rokuje dobrze na spłatę rat, więc leasing i tak przyznawany jest raczej ludziom pewnym.

Sam leasing ciągniki siodłowe polega na zakupie przez finansującego (przedsiębiorcy zajmującego się zawodowo leasingiem) ciągnika siodłowego dla leasingobiorcy. Ciągnik zostaje oddany leasingobiorcy, a ten obowiązany jest do okresowej spłaty rat, których wysokość wynosi co najmniej wartość zakupionego ciągnika. Po spłacie wszystkich rat ciągnik przechodzi na jego własność.

Leasing może być bardzo atrakcyjny, zwłaszcza, że nie jest dowolną umową, a został zawarty jako  część księgi zobowiązań kodeksu cywilnego. Nie dość, że leasingodawcy chcą mieć przejrzyste warunki (z uwagi na konkurencję, która przecież może zauważać braki innych graczy na rynku), to jeszcze wszystko precyzyjnie zostało zapisane w przepisach prawa. Dla kogoś, kto chce oprzeć swój biznes na ciągnikach siodłowych w leasingu jet to dobre zabezpieczenie, które w zasadzie wyłącza dużo ryzyka, które może przestraszyć wielu. Kupno samochodu w leasingu może być świetnym pomysłem.

Zainteresuje Cię również:

Leasing samochodów Warszawa- najlepsze miasto