koniec-upalow-fiordy

Koniec piekielnych upałów, początek niesamowitych przeżyć

Masz już dość ciągłych upałów? Temperatura sięgająca prawie 40°C, prędzej wywoła u Ciebie udar, niż pozwoli Ci się odprężyć? Moment wyjścia z pracy, nie wywołuje już uśmiechu na Twojej twarzy, gdyż masz świadomość, że przyjemny chłód wydobywający się z klimatyzacji za chwilę zamieni się w piekielny koszmar? Możesz odetchnąć z ulgą, gdyż mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Wakacje w krainie fiordów

Spróbuj wyobrazić sobie, że możesz pozwolić sobie na odpoczynek z dala od przerażająco wysokiej temperatury. Brzmi niewiarygodnie? A myślałeś kiedyś o wakacjach w Norwegii?

Średnia temperatura powietrza w Oslo wynosi 22°C (lipiec, sierpień). Raczej nie wrócimy z tych rejonów z piękną opalenizną, lecz za to zwiedzimy niesamowite miejsca. Będąc w stolicy Norwegii, koniecznie trzeba, przespacerować się po deptaku znajdującym się na dachu opery. Usytuowany jest w centrum miasta. Nie można go nie zauważyć, gdyż przypomina lodowiec wyłaniający się z morza. Planując wyjazd do Norwegii, warto również wziąć pod uwagę piękne miasto Stavanger (średnio 16 °C w lipcu i sierpniu). Wybierając się tam, warto wyruszyć w rejs po Lysefjordzie. Kierując się bardziej na północ, dobrze jest odwiedzić nieco chłodniejsze Trondheim (średnio 13.6 °C w lipcu i sierpniu). Konieczne jest tutaj zwiedzenie katedry Nidarosdomen oraz wyprawa kajakiem po rzecze Nidelva. 

Niesamowite wspomnienia

Norwegia jest na tyle pięknym krajem, że sam spacer po nadmorskich miasteczkach będzie dla nas niesamowitym przeżyciem. Widok fiordów na zawsze zostanie w pamięci, a wakacje spędzone na północy z pewnością będą w przyszłości powtórzone. 

Przeczytaj więcej na: http://snieznica.limanowa.pl/gdzie-udac-sie-na-wakacyjny-urlop/; http://d-storm.com.pl/wakacje-dla-aktywnych-nad-morzem-i-w-gorach/