Kiedy powinniśmy stosować krem dla alergików?

Wiosna to czas, gdy alergia atakuje najmocniej. Osoby, które są najmocniej narażone na objawy alergiczne, czasami mają tak silne symptomy, że nie mogą normalnie funkcjonować. Zamiast iść do pracy zostają w domu, ponieważ tylko w całkowitej separacji od powietrza znajdującego się na zewnątrz czują się przynajmniej umiarkowanie dobrze. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy co powoduje objawy alergii, jak można się chronić przed alergenami, oraz co zrobić jeśli mimo wszystko musimy wystawić się na ich działanie.

Co wywołuje alergię?

Zacznijmy od sprawy najbardziej oczywistej, czyli co tak naprawdę odpowiedzialne jest za powstawanie alergii. Otóż wszystko sprowadza się do nadmiernej aktywności układu immunologicznego, która może manifestować się na różne sposoby. Czasami może to być zaczerwienienie skóry, pojawienie się wysypki, czasami jest to silny ból gardła, jak przy grypie. Ta nadmierna aktywność wynika z pewnych uwarunkować genetycznych, dlatego skłonność do alergii często jest dziedziczna. By objawy się zamanifestowały, układ odpornościowy musi wykryć czynnik, który go pobudza. Normalnie są to zagrażające nam np. bakterie, wirusy, grzyby.

Natomiast w przypadku, jeśli odpowiedź immunologiczna pojawia się w momencie, gdy nie ma de facto żadnego zagrożenia, mamy do czynienia właśnie z alergią. Najczęściej alergenami są pyłki roślinne, dlatego objawy są wyjątkowo nasilone wiosną. Bywa jednak, że podrażnia nas sierść zwierzęcia, choćby domowego kota bądź psa. Objawy mogą być różne, od delikatnych, to bardzo poważnych, wymagających nawet hospitalizacji.

Zapobieganie objawom

Najprostszy sposób to po prostu separacja od alergenu. Nie ma z tym problemu, jeśli kłopotem jest np. sierść zwierzęcia, możemy wtedy nie decydować się na konkretny gatunek. Gorzej, gdy alergię wywołują pyłki roślinne, występujące zwłaszcza wiosną. Nie możemy zamknąć się szczelnie w domu, trzeba przecież pracować, czy choćby zrobić zakupy. Wtedy pomocny będzie krem dla alergików. Jest on skuteczny zwłaszcza wtedy, gdy objawy manifestują się na skórze, np. w postaci wysypki, zaczerwienienia. Według informacji, które można znaleźć w sieci, dobre działanie mają między innymi kremy z linii Allergoff Atopy. W ich składzie znajdują się bogate ekstrakty roślinne, znalazło się miejsce także dla probiotyków. Produkty te są pomocne zwłaszcza wtedy, gdy drażni nas uporczywe swędzenie, bądź przesuszanie się skóry, co jest charakterystyczne dla tak zwanych dermatoz. Oczywiście powinniśmy, jeśli tylko możemy, unikać przebywania w miejscach, gdzie istnieje duże stężenie substancji wzmagających u nas alergię. Niemniej o profilaktyce nie można zapomnieć.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik odpowiedział wystarczająco obrazowo na pytanie czym jest alergia i co ją wywołuje. Sprawdziliśmy także jakiego rodzaju krem dla alergików może być przydatny w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć kontaktu z alergenem (np. pyłki roślin). Ufamy, że dzięki tym informacjom pomożemy niejednej osobie, która dotknięta jest problemem alergii, zwłaszcza na substancje obecne w powietrzu, przede wszystkim w porze wiosennej.

Warto wiedzieć: https://allergoff.pl/artykuly/krem-dla-alergikow-podpowiadamy-jaki-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/