Drukarki 3D dostępne dla każdego

W dzisiejszych czasach, posiadamy do dyspozycji zdobycze technologiczne, które nie śniły się naszym przodkom. Cienkie telefony z procesorem dużego komputera, przenośny odtwarzacz muzyki mieszczący się w małej kieszeni, samochody napędzane energią elektryczną. Większość z tych wynalazków powstała w ciągu ostatnich, dwudziestu lat, kiedy to nastąpił ogromny boom technologiczny. Jednak najbardziej zdumiewającą opcją dla zwykłego człowieka, niezorientowanego w realiach naukowych, jest możliwość drukowania przedmiotów trójwymiarowych.

Historia drukarki 3D

Wbrew pozorom, technologia tego typu nie jest bardzo świeża, bowiem możliwa była już przed dekadami, jednak to właśnie dzięki rozwojowi, jaki nastąpił w branży IT stała się ona szeroko dostępna. Pierwsze drukarki 3D, opatentowane jako produkty stereolitograficzne powstały już w 1986 roku. Początkowo posiadały one kolosalne rozmiary, ich obsługa wymagała większego zespołu ludzi, materiały były kosztowne przez co dostępność dość niska. Jednak mimo to, technologia ta zrewolucjonizowała branżę informatyczną, tworząc procesory, które do dzisiaj używane są w komputerach. Stereolitografia była od tego czasu nieustannie rozwijana, na początku XXI wieku zaczęto tworzyć z pomocą drukarki 3D materiały medyczne, w tym syntetyczne tkanki oraz protezy. Dopiero w 2006 roku zaczęto produkować drukarki do użytku domowego.

Wydruk trójwymiarowy w Twoim domu

W dzisiejszych czasach w relatywnie niskiej cenie można zaopatrzyć się w tego typu sprzęt. Bowiem najtańsze drukarki 3D, zupełnie nowe oferowane są od 1500 złotych. Oczywiście, wybór konkretnego modelu musi być uzależniony od tego, jakie produkty pragniemy w nim wytwarzać. Z pomocą podstawowej drukarki będziesz w stanie stworzyć figurki szachowe, śruby, części do modeli samolotów i tym podobne. Droższe drukarki 3D potrafią nawet kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nadają się one idealnie dla domowej fabryki, preferowane są osoby, które kupują sprzęt do celów komercyjnych. Posiadają one większe pole robocze, także kompletne urządzenie drukuje się od razu, nie trzeba dzielić procesu na etapy. Każda z firm, która wypuściła na rynek drukarki tego typu, zapewnia swoim użytkownikom kompletną obsługę techniczną.

Jeżeli jesteś zapalonym majsterkowiczem, lubisz grać w szachy lub składać modele samolotów, sam możesz wytwarzać sobie niezbędne produkty, korzystając z trójwymiarowej drukarki, dostępnej w bardzo przystępnej cenie. Bardziej zaawansowane sprzęty 3D, a co za tym idzie także droższe, pozwolą nam na komercyjną produkcję różnego typu artykułów. 

Nowy katalog 2016/2017 na stronie http://hexagongroup.pl/drukarki-3d/ ! Polecamy!