Czym zajmuje się zakład pogrzebowy?

Każdy zakład pogrzebowy organizuje i przygotowuje zmarłego do pogrzebu. Sama ceremonia pogrzebowa również wchodzi w skład podstawowych usług. Powierzenie sprawy zakładom pogrzebowym odciąża rodzinę i zapobiega błędom związanym np. z załatwianiem formalności. Zakład pogrzebowy jest miejscem, które działając kompleksowo, może od początku do końca przeprowadzić przez organizację i przebieg uroczystości pożegnalnej. Tradycje, doświadczenia i współprace z licznymi klientami, budują zaufanie i gwarantują sprawną i logistyczną pomoc.

CZYM ZAJMUJE SIĘ ZAKŁAD POGRZEBOWY?

Podstawowe zadania zakładów obejmują:

  • Przewiezienie zmarłego do zakładu lub sprowadzenie go z konkretnego miasta lub kraju.
  • Przechowywanie ciała do dnia pogrzebu (w chłodni).
  • Przygotowanie ciała do dnia pogrzebu (ubiór, makijaż i podstawowe zabiegi pielęgnacyjne).
  • Spalenie ciała (kremacja) – jeśli taka była wola zmarłego, przekazana najbliższej rodzinie.
  • Załatwienie formalności związanych m.in. z pochówkiem cmentarnym.
  • Wynajęcie samochodów konduktowych.
  • Udostępnienie kaplicy umożliwiającej prowadzenie modlitwy przy zmarłej osobie.
  • Przetransportowanie trumny lub urny z prochami podczas uroczystości pogrzebowej na konkretnie wskazane miejsce spoczynku zmarłego.

PROFESJONALIZM I DORADZTWO

Zakład pogrzebowy wspierany jest pracą profesjonalnego zespołu, który oprócz podstawowych usług może doradzić w wyborze trumny. Dotyczy to zarówno aspektów estetycznych, jak i jakościowych – związanych w użytym materiałem. Sprzedaż dewocjonaliów, wieńców i nekrologów poprzedzona może zostać realizacją specjalnego, indywidualnego zamówienia. Zakład pogrzebowy jest miejscem, w którym w przypadku trudnych okoliczności, warto wynająć kogoś do opieki nad grobem. Pracownikowi zlecone zostanie systematyczne zapalanie zniczy, wymiana kwiatów oraz ich podlewanie, a także mycie nagrobka i zamiatanie przestrzeni wokół niego. Takie działanie jest szczególnie popularne w okresie jesiennym przybliżającym do uroczystości Wszystkich Świętych.

Ze względu na liczne migracje poza granice miasta albo kraju, usługę wykorzystuje się też na dłuższą perspektywę, podpisując umowę na kilka lat. Każdy zakład pogrzebowy do zaangażowanie i pomoc pełna dyskrecji, wyrozumiałości i troski o jak najlepsze wykonanie powierzonych zadań.

ZAKŁAD POGRZEBOWY A KWESTIE FINANSOWE

Często zdarza się, że śmierć bliskiej osoby jest nieprzewidziana i nagła. Zakład pogrzebowy skupiając się na indywidualnym podejściu do klienta, rozumie trudności z jakimi wiąże się w takiej sytuacji opłacenie wszystkich usług. Oprócz dbałości o przygotowanie i bezpieczny przebieg ceremonii pogrzebowej, oferuje cenę dostosowaną do konkretnej rodziny. Możliwości finansowe są różne, dlatego zakład może uwzględnić lub zaproponować zasiłek pogrzebowy. Pomoc pracowników ma na celu spokojne i komfortowe przeprowadzenie rodziny przez problemy związane z organizacją i przebiegiem pogrzebu. Zakład pogrzebowy jest więc miejscem nie tylko usług, ale też zrozumienia. Zdobyte doświadczenie i tradycja gwarantują najwyższą jakość i zaufanie klientów.

Zakład pogrzebowy: https://jakubisiak.eu/zaklad-pogrzebowy-warszawa-mokotow/