Czym jest i na czym polega ginekologia estetyczna?

Medycyna estetyczna głównie kojarzy się z upiększaniem swojego ciała. Oczywiście jest to prawda. Jednak ta dziedzina jest o wiele szersza. Coraz popularniejsza stają się także zabiegi medycyny estetyczne w zakresie ginekologii. Korzystają z nich przede wszystkim kobiety po porodzie. Najpopularniejsze zabiegi to m.in. lifting pochwy czy ujędrnienie warg sromowych.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Jest to gałąź medycyny estetycznej, która koncentruje się przede wszystkim na zabiegach dotyczących miejsc intymnych kobiety. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, iż jest to plastyka pochwy. Jeszcze kilka lat temu był to temat tabu. Dziś z oferty ginekologii estetycznej korzysta coraz więcej kobiet. Do zabiegów, które cieszą się największą popularnością zaliczyć można takie zabiegi jak mezoterapia lub lifting pochwy. Celem tych zabiegów jest rekonstrukcja pochwy do stanu przed porodem. W przypadku młodych kobiet najczęściej przeprowadza się zabieg liftingu pochwy. W przypadku kobiet w średnim wieku dużo częściej przeprowadzana jest mezoterapia pochwy.

Przede wszystkim dlatego, iż oprócz poprawy estetyki pochwy zabieg ten wpływa także na zwiększenie nawilżenia. Z zabiegów ginekologi estetycznej skorzystać mogą kobiety niemal w każdym wieku. Jak już wspomniano wcześniej dla młodych mam w szczególności polecany jest zabieg liftingu pochwy, który przywróci jej dawny kształt i rozmiar. Nieco starsze kobiety skorzystać mogą z zabiegu mezoterapii pochwy.

Dla kogo?

Najczęstszym powodem, dla którego kobiety decydują się na skorzystanie z usług ginekologii estetycznej jest poród. Nie da się ukryć, iż zmienia on kształt oraz rozmiar pochwy. To może powodować dyskomfort podczas kontaktów seksualnych. Kobieta może nie czuć się w takich sytuacjach zbyt pewna. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z możliwości ginekologi estetycznej. Gabinetów medycyny estetycznej, które oferują tego typu usługi jest wiele. Taki gabinet znaleźć można w niemal każdym większym mieście. Przykładem mogą być tu choćby Katowice.

Najczęstszy problem

Bardzo wiele kobiet po porodzie boryka się z jednym i tym samym problemem. Mowa tu o problemie określanym jako tzw. luźna pochwa. Po porodzie ścianki pochwy mogą być znacznie rozciągnięte. To niestety powoduje znaczy spadek satysfakcji podczas kontaktów seksualnych. Dodatkowo zbyt szerokie wejście do pochwy może powodować występnie infekcji. Właśnie tego typu niedogodności są najczęstszymi powodami, z których kobiety decydują się na skorzystanie z usług ginekologii estetycznej.

Gdzie szukać pomocy?

Jak już wspomniano usługa jaką jest ginekologia estetyczna dostępna jest w niemal każdym większym mieście. W swojej ofercie posiada ją wiele klinik ginekologicznych oraz klinik chirurgi plastycznej. Niezwykle istotne jest także to, że w przypadku tego typu zabiegów stosowane są nowoczesne urządzenia. Oznacza to, że dla pacjentki wszelkie zabiegi są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. To także jest jeden z powodów, dla których zabiegi te cieszą się coraz większą popularnością.

Polecam: https://artesmed.pl/ginekologia-estetyczna-labioplastyka/