Bardzo przydatny kalendarz pylenia

Bardzo przydatny kalendarz pylenia

Warto zaznaczyć, że statystyki dowodzą, że coraz więcej osób ma kłopoty z alergią. Należy podkreślić, że tego typu choroby nie powinny być w żaden sposób bagatelizowane. Dlaczego? Czym objawia się alergia? Jak ją leczyć? Jakie znaczenie odgrywa w tym wszystkim kalendarz pylenia? O tym dowiecie się czytając dzisiejszy wpis.

Należy zaznaczyć, że alergia dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżniamy takie alergeny jak pyłki roślin, roztocze kurzu domowego, grzyby pleśniowe, sierść zwierząt domowych czy użądlenia owadów itd. Obecnie wielkimi krokami zbliża się okres letni. Trzeba podkreślić, że w tym czasie bardzo często występuje alergia na pyłki traw, ale też niektórych drzew czy chwastów. Szczególnie należy podkreślić, że najczęstsze objawy to między innymi wodnisty katar, duszność, łzawienie, pieczenie oczu, a także wysypka. Bardzo ważne jest to, że alergia na pyłki powtarza się cyklicznie co roku w miesiącach kwitnienia roślin na które konkretna osoba jest uczulona. Najważniejszymi alergenami w naszym kraju są między innymi pyłki leszczyny, brzozy, olchy, topoli, pokrzywy, szczawiu czy traw itp.

Co z tym faktem należy zrobić? Bardzo ważne jest to, aby od razu udać się do alergologa. Taki specjalista przeprowadzi między innymi wywiad medyczny i zleci wykonanie testów skórnych oraz z krwi. Na tej podstawie można ocenić, które alergeny powodują problemy. Co zrobić, aby poradzić sobie z tą chorobą? Kalendarz pylenia naprawdę jest bardzo w tym wszystkim przydatny. Dlaczego? Jednym z najważniejszych zadań pacjenta jest bowiem dokładne unikanie alergenów. Nie da się ukryć, że kalendarz pylenia pozwala sprawdzić stężenie poszczególnych alergenów, które występują w określonych porach roku kalendarzowego, a także w określonych regionach Polski. Dzięki temu można przygotować się na konkretne okresy. Jak korzystać z takiego kalendarza? Jeśli wiecie, co powoduje alergię w Waszym przypadku, to należy posortować informacje pod tym kątem. Jeśli na przykład macie problem z pyłkami brzozy, to wtedy trzeba zwrócić uwagę na ten właśnie aspekt. Następnie trzeba wybrać się w konkretny region Polski. Warto wiedzieć, że na południu brzoza wykazuje silne stężenie na początku kwietnia. Wtedy trzeba po prostu szczególnie uważać i uzbroić się w odpowiednie medykamenty, jak choćby Zyrtec UCB.

Nic więc dziwnego, że kalendarz pylenia jest tak popularny. Profesjonalni alergolodzy doradzają pacjentom korzystanie z takich narzędzi. Oczywiście, sam kalendarz pylenia nie sprawi, że alergia nie będzie występować… Niemniej jednak pozwoli dowiedzieć się pacjentom, kiedy i gdzie należy unikać konkretnych alergenów. Kalendarz pylenia to tylko jeden sposób na to, aby radzić sobie z tą chorobą. Naprawdę bardzo ważne jest też to, aby systematycznie chodzić do lekarza i stosować przepisane przez niego medykamenty. Wtedy alergia na pyłki wcale nie musi być taka groźna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Należy jednak postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Warto także wiedzieć o alergii na pyłki o której przeczytasz na: http://www.pzmlyn.com.pl/dlaczego-alergia-na-pylki-musi-byc-leczona/